Rozhledna na Plešivci
Lyžování

Turistika - Mariánská

Mariánská - Nové Město Jáchymov - (Mlýnky) 6 km

Od autobusové zastávky Mariánská směr: chata Havlovka rozcestí do Jáchymova zkratkou dolů po silnici přes Nové Město okolo zbytku hradu Freudenstein – 2 věžě zvané Šlikovky. Stále dolů z kopce až k těžní věži bývalého dolu Svornost kde je pramen radioaktivní vody pro lázně. Před věží odbočíme vpravo a dřevěným schodištěm sejdeme do historického jádra města. Projdeme až k lázním sanatoriu M.Curie – Sklodowské, Radiumpaláce pěšinou do lesa ke Kavárně a dál do Údolí Mlýnků. U sanatoria M. Curie – Sklodowské můžeme odbočit vlevo a dostaneme se k sedačkové lanovce na Klínovec.
 

Turistika - Mariánská - Nové Město - Jáchymov a zpět 12 km

chata Havlovka rozcestí do Jáchymova zkratkou dolů po silnici, pak ulicí Dvořákovou okolo kaple sv.Barbory nahoru pod restaurací Panoráma.Smetanovou ulicí na vyhlídku zvanou Dívčí Skok. Výhled na Stříbrný vrch 875m, Popovskou horu 901m, Popovský kříž 752m. Pokračujeme dále luční cestou na Mariánskou.
 

Krušné hory - Mariánská – Jáchymov - Lanová dráha - Klínovec 11km

Cesta začíná u autobusové zastávky směr: Penzion Dukla po zeleném značení, až na okraj obce kde se napojíme na polní cestu. Dojdeme k ohradě pro ovečky, které se nachází po levé straně cesty. Dále pokračujeme chůzí mezi pastvinami podél sloupů vysokého napětí,až se dostaneme do lesa. Lesní cestou dále pokračujeme k rozcestí Popov. Odtud možno pokračovat směr - Popovský kříž, Jáchymov a Ostrov. Odbočíme vlevo po zelené značce. Po prvé straně stojí 200 let stará Lípa. Pokračujeme kolem skládky UNESCO do Jáchymova lázní, údolím Jáchymovského potoka k lanové dráze a lanovkou na Klínovec
 

Mariánská – doly Adam, Rovnost, Eva, Eliáš, Eduard 6 km

Turistické značení – zelená z Mariánské (autobusová zastávka) směr chata Mariánka kde odbočíme vlevo a po asfaltové cestě přijdeme na luční pěšinu , která vede k sjezdařským vlekům a lesní cestou k dolu Adam. Pokračujeme po zelené k bývalému dolu Rovnost. Vrátíme se zpět asi 200m ke křížení turistických tras zelené a modré. Odbočíme vpravo po modré a přijdeme do Zálesí k dolu Eva. Pokračujeme na Eliáš a Eduard.
 

Krušné hory - Mariánská - Nové Město - Jáchymov - 6 km

Od autobusové zastávky Mariánská směr: chata Havlovka rozcestí do Jáchymova zkratkou dolů po silnici přes Nové Město okolo zbytku hradu Freudenstein – 2 věžě zvané Šlikovky. Stále dolů z kopce až k těžní věži bývalého dolu Svornost kde je pramen radioaktivní vody pro lázně. Za věží odbočíme vpravo a dostaneme se do historického jádra města. Na horním konci náměstí stojí hlavní kostel Svatého Jáchyma z roku 1534 a Radnice z roku 1540. Doporučujeme věnovat prohlídce hornického města celý den.
 

Mariánská - Vlčí Hřbet 902m, 4 km

Žulový kopec, který vévodí z jihu Mariánské. Zde žil koncem 15.století poustevník a prorok zdejšího kraje Jan Naivius, zvaný Sněhule. Trasa začíná u autobusové zastávky směr: penzion Arnika, Horalka kolem rybníka, luční cestou do lesa k rozcestí kde se dáme doprava a pokračujeme po úpatí kolem kopce.Vycházka poskytuje pěkný výhled na Ostrov, Karlovy Vary, Popův kopec a okolí. Vystoupíme-li na Vlčí hřbet, získáme pěkný pohled na Mariánskou. Na vrcholu je mnoho velkých kamenů a kamenných útvarů, které vznikly po ustoupení ledovce. Po prohlídce sestoupíme z Vlčího hřbetu a pokračujeme po úpatí kopce, až dojdeme ke kamenné zdi bývalého kláštera/kostela. Kamenná zeď kláštera je vlevo před vstupem na hlavní asfaltovou silnici do Mariánské. Kolem Ústavu sociální péče dostaneme zpět do místa počátku vycházky- (autobusové zastávky).
 
1    2

 

Turistika - Mariánská

Mariánská - mapka
Ubytování
Krušné hory
počasí
turistická známka
 
Krušné hory, Dovolená, Hotely, České hory, E-shop, Zdraví TOPlist    Copyright © leden 2020    KONTAKT