Rozhledna na Plešivci
Lyžování

Mariánská - turistika

Ostrov nad Ohří - 12 km

Z Mariánské směr: Jáchymov, Žďár, Ostrov nebo Lípa, Merklín, Hroznětín a Ostrov. V Ostrově je zámek z let 1693 se zámeckým parkem ve kterém je Letohrádek. Dnes galerie umění se stálou výstavou obrazů, plastik a uměleckých děl. Dále ve městě je Farní kostel ze 14. století, Románský hřbitovní kostel z 12.století, Klášterní kostel ze 17.století s kaplí.
 

Popovská hora - 5,5 km

Habartova skála je nejvýše položeným místem 901m na Popovské hoře je to Čedičový útvar z kterého je nádherný výhled na Krušnohoří. Na samém vrcholu je umístěn kříž. Cesta začíná u autobusové zastávky směr: chata Havlovka – rozcestník, kde se stočíme vpravo na luční cestu a pokračujeme stoupáním k lyžařským vlekům, které mineme po levé straně. Pokračujeme lesní cestou, až přijdeme na velký luční prostor s výhledem na Klínovec.Dále pokračujeme tak, abychom měli po pravé straně les. Po skončení lesního porostu sejdeme luční pěšinou asi 500 m do údolí. Vpravo je osada Mariánská a k výstupu na vrchol Habartovy skály je 100m.
 

Popovský kříž – 7 km

Výhled do Ostrovského údolí, Karlovy vary, Doupovské hory a Klínovec. Cesta začíná u autobusové zastávky směr: Penzion Dukla značeni po zelené, až na okraj obce kde se napojíme na polní cestu. Dojdeme k ohradě pro ovečky, které se nachází po levé straně cesty. Dále pokračujeme chůzí mezi pastvinami,až se dostaneme do lesa. Lesní cestou dále pokračujeme k Popovu. Před výstupem na Popovský kříž 752 m asi sto metrů mineme bývalou osadu Popov kde na pravé straně stojící 200 let stará lípa.
 

Plešivec 1028 m – 8 km

Rozhledna s restaurací. Cesta začíná u autobusové zastávky směr: chata Lesanka, dolů po hlavní silnici kolem chatek, hájovny a za mostkem odbočíme vpravo. Přijdeme do Zálesí kde se napojíme na turistické značení (modrá). Mineme bývalý důl Eva, přejdeme potůček a za nim odbočíme vlevo. Další body trasy jsou U Hájovny, Chata Švýcárna a Plešivec. Můžeme zvolit i jiný začátek cesty na Plešivec. Od autobusové zastávky projdeme kolem trafostanice k chatě Mariánka, odbočíme vlevo a po asfaltové cestě dojdeme na luční pěšinu., která protíná dva sjezdařské vleky. Přijdeme k lesu a lesní cestou se dostaneme k bývalému dolu Adam. Po turistickém značení (zelená) pokračujeme, až přijdeme na křížení cest zelené a modré. Odbočíme vlevo a po modré dojdeme do Zálesí a pokračujeme po zmíněné trase na Plešivec.
 
1    2

 

Turistika - Mariánská - Krušné hory

Mariánská - mapka
Ubytování
Krušné hory
počasí
turistická známka
 
Krušné hory, Dovolená, Hotely, Goji, Benzi, Energy TOPlist    Copyright © leden 2020    KONTAKT