Rozhledna na Plešivci
Lyžování

Mariánská  »  Cyklistika  »  Amater  ●  Profi  ● 

Mariánská - cyklistika

Mariánská - cyklistika - Karlovarský kraj

Sjezdování

Trasa Délka Převýšení Náročnost
Klínovec - sjezdovka pod sedačkovou lanovkou - dolní stanice lanovky - parkoviště Označení okruhu: červená 2,5 km 450 m Extrémně vysoká náročnost !!!
Klínovec - po žluté turistické značce na Pašeráckou cestu - po ní až k lesnímu průseku a po průseku dolů na parkoviště. 4 km 450 m Vysoká, určeno pro rozvoj technické zdatnosti sjezdu
Z Klínovce po červené turistické značce nebo zelené cyklotrase na Neklid a Boží Dar. Z Božího Daru pokračujeme po žluté turistické značce nebo zelené cyklotrase přes lyžařský areál Jahodová louka ke spodní stanici vleku a podél potoka na parkoviště. Vybavení: horské kolo, cyklistická přilba 6 km 450 m středně těžká (III. - IV
Klínovec - po silnici na Pašeráckou stezku, po ní na žlutou turistickou značku a dále na Suchou a do Dolního Žďáru. Vybavení: horské kolo, přilba 15 km 800 m lehčí (I.-III, sjezd do Suché středně těžký)

 

Doporučené trasy pro trekingová a silniční kola

Trasa Délka Cíl výletu Náročnost
Boží Dar - Rýžovna - Blatenský vrch a zpět 22 km Blatenský vrch (1043 m.n.m). Na jeho vrcholu se nachází kamenná rozhledna, z níž je překrásný pohled na celé Krušné hory. Nedaleko od Blatenského vrchu nachází Naučná stezka Vlčí jámy (500m, zbytky cínových šachet), ve kterých se často i v létě udržují zbytky ledu a sněhu I.-II.
Boží Dar - Rýžovna - Blatenský vrch - Horní Blatná - Pernink - Abertamy - Hřebečná - Rýžovna - Boží Dar 30 km Rovněž při této trase doporučujeme zastávku na rozhledně na Blatenském vrchu. II.
Boží Dar - Myslivny - Zlatý Kopec - Český Mlýn - Holubí skalky - Červená liška - Potůčky - Rýžovna - Boží Dar 38 km Okruh lze zkrátit a zjednodušit tím, že od Mysliven pojedeme po Mílovské cestě k Červené lišce. Tato zkrácená trasa je dlouhá 30 km. Na trase je několik zajímavostí. Projíždí se Přírodním parkem Zlatý Kopec, skalními útvary Holubí skalky, míjí se obec Potůčky se známým tržištěm a část trasy vede souběžně s ojedinělým vodním dílem Blatenský příkop. I.-III.
Boží Dar - Rýžovna - Horní Blatná - dále směr Nové Hamry, 2 km za Horní Blatnou odbočíme vpravo na asfaltovou cyklostezku č. 2000, označenou žlutými psaníčky. Této cestě se říká Stará Bučínská a vede pod Vlčí, Zaječí a Liščí horou do Jelení a dále do Přebuze, Vysoké Pece, Nejdku, Perninku , Abertam, Hřebečné, na Rýžovnu a Boží Dar. 65 km Tato trasa je ve vzdálenější části kopcovitější. Větší námaha je však odměněná překrásnými přírodními scenériemi, kterými projíždíme I.-III.
Zkrácený Klínovecký okruh. První část - Boží Dar - směr hraniční přechod - Neklid - sedlo Klínovce absolvujeme po silniční komunikaci. V sedle odbočíme vpravo na silnici vedoucí na Klínovec. Po 500 metrech se napojíme na zeleně značenou cyklostezku, která vede nejprve přes klínovecké sjezdovky, a v druhé části najíždí na Pašeráckou stezku. Po té se dostáváme zpět nad Neklid a Boží Dar. 18 km Na trati jsou dva nepříjemné táhlé kopce (0.-3 km, 12.-15 km). Při dobré viditelnosti jsou z této trasy nejhezčí pohledy na Krušné hory. II.-III
 
Mariánská - mapka
Ubytování
Krušné hory
počasí
turistická známka
 
Krušné hory, Dovolená, Hotely, Goji, Benzi, Energy TOPlist    Copyright © leden 2020    KONTAKT